Vakumlu Filtre Bantlar

Vakumlu Filtre Bantlar*

Continental vakum filtre bantları, özel çalışma koşulları için tasarlanmış ve üretilmiştir.

Yüksek kaliteli malzemeler ve modern üretim süreçleri, iyi boyutsal koruma ve uygulamaya özel gerekli kimyasal, termal, mekanik direnç sağlar. Yüksek kimyasal ve termal yükler ile uğraşırken, bantta drenaj delikleri açıldıktan sonra bile, gerilebilen kumaşın her taraftan kauçuğa gömülmesi önemlidir. Bu nedenle tüm Continental vakum filtre bantları kumaşsız bir emme bölgesine sahiptir. Çapraz oluklar, amaçlanan uygulamaya uyacak şekilde müşterinin geometrik/hidrolik özelliklerine göre kesilir. Kumaş içermeyen drenaj delik bölgeleri, tekstil karkasının agresif malzemelerin zararlı etkilerine maruz kalmamasını sağlar.

 

Vakum Filtre Bandının kenarları ya fabrikada kesilir ya da Continental’in kendi “ultra düz gövde tasarımına” göre yapılır. Bu aynı anda paralel kenarları, boyutsal doğruluğu ve düzlüğü garanti eder. Geniş ve uzun filtre bantların kenarlarının, bant koptuktan sonra filtre ünitesinde nominal bant genişliğine kadar kesilmesi önerilir. 

 

Vakum Filtre Bandı kenarları Continental tesisinde bant üzerine vulkanize edilebilir veya bantların boyutlarına ve saha koşullarına bağlı olarak konveyör ünitesinin bulunduğu yerde sıcak veya soğuk şekilde vulkanize edilebilir. Continental vakum filtre bantları, çok çeşitli müşteri gereksinimlerini karşılamak için farklı kenar profilleri tasarımları ve farklı bileşik kaliteleri ile mevcuttur.