TEMA Lastik Endüstri T.A.Ş., Endüstri sektöründe 2000 yılında başladığı faaliyetlerine, sektörün öncü ve yön gösterici firmalarından biri olarak devam etmektedir. Sürekli gelişim felsefesi ve büyüyen ekibiyle, her geçen gün profesyonel çalışma anlayışını daha da ileri taşımaktadır.

 

Endüstri sektörüne, Ankara’ da bulunan 9000 m2 toplam alana kurulu fabrikasında ve 7/24 profesyonel hizmete kendini adamış tecrübeli saha ekipleri ile Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine ürün ve hizmetlerini sunmaktadır.

 

Kuruluşundan günümüze; dürüstlük, açık iletişim ve profesyonellikten ödün vermemiş; soruna özel çözümler sunmayı hedef belirlemiştir.

 

Sürekli eğitim, araştırma-geliştirme ve çözüm odaklı profesyonel yaklaşım ve üstün kaliteli ürün, sistem ve ekipmanlar vasıtasıyla müşterileriyle uzun vadeli, çözüm ve servis ortaklığı tabanında ilişkiler kurmayı hedefleyen; verimlilik artırarak ve sıra dışı çözümler sunarak değer katan bir yaklaşım ile ilerlemeyi kural kabul etmiştir.

 

Müşteri memnuniyeti ile kaliteli malzeme, hizmet ve servis anlayışı üzerine oluşturduğu felsefesini hem Endüstri hem de Otomotiv alanında başarı ile yıllardır sürdüren TEMA Lastik Endüstri T.A.Ş., bu doğrultuda daha uzun yıllar değerli müşterilerine hizmet vermeyi hedeflemektedir.

2000

Firma Kuruluşu

Endüstri sektöründe başladığı günden beri faaliyetlerine, sektörün öncü ve yön gösterici firmalarından biri olarak devam etmektedir. Sürekli gelişim felsefesi ve büyüyen ekibiyle, her geçen gün profesyonel çalışma anlayışını daha da ileri taşımaktadır.

2003

Firmamız Büyüyor

Endüstri sektörüne, Ankara’ da bulunan 9000 m2 toplam alana kurulu fabrikasında ve 7/24 profesyonel hizmete kendini adamış tecrübeli saha ekipleri ile Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine ürün ve hizmetlerini sunmaktadır.

2010

Üretim Artıyor

2000 Yılında kurulan kısa sürede sektörün lider firmaları arasına giren Tema Lastik Endüstri Özel Polimer Ürünler, Konveyör Bant, Konveyör Sistem Bakımı, Aşınma-Kümelenme ve Korozyon Koruma denildiğinde akla gelen firmalar arasında.

2025

Hedef

Müşteri memnuniyeti ile kaliteli malzeme, hizmet ve servis anlayışı üzerine oluşturduğu felsefesini Endüstri alanında başarı ile yıllardır sürdüren TEMA bu doğrultuda daha uzun yıllar değerli müşterilerine hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Misyonumuz

Kaliteli hizmet anlayışımızdan ödün vermeden, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını doğru şekilde belirlemek ve onlara özel çözümler sunmak; açık, profesyonel, değer katan, ölçülebilir ve sürdürülebilir hizmet anlayışı çerçevesinde, satıcı-müşteri değil; iş ortaklığı modelini hayata geçirmek; müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, Kazan-Kazan felsefesiyle, sadece malzeme ya da hizmet değil aynı zamanda “değer” sunarak; fiyata odaklanmadan, her anlamda ve gerçekten kazanım sağlamalarına yardımcı olmaktır.

Vizyonumuz

Hedefimiz, kullanıcılarımıza kaliteyi mümkün olan en uygun koşullarda sağlamaya ve ihtiyaçlarına özel çözüm önerilerimiz ile onların yanında yer almaya devam etmek; üzerimize aldığımız sorumluluğun bilinciyle, daha da büyüyerek bizlere ihtiyaç duyan tüm firmaların, kalite ve hizmetimizle tanışmasını sağlamaktır.

Kurumsal Değerler

Müşteri memnuniyeti politikamız ile bütün alanlarımızda sizlere en iyi hizmeti, her zaman, en iyi şekilde sunuyoruz.

Çevre politikamız ile hem bugün hem yarınlarımızda daha iyi bir dünya için çalışıyoruz.

Kalite politikamız ile ürünlerimizi ve hizmetlerimizi uluslararası belgelerle tescilliyor, her zaman verimliliği en yüksekte tutmayı hedefliyoruz.

İş sağlığı ve güvenliği politikamız ile daha güvenli ve sağlıklı iş ortamı yaratıyor, üretimden satış sonrası hizmet ekibine çalışanlarımızı sürekli eğitiyor, olası riskleri her daim minimumda tutuyoruz.

Bilgi güvenliği politikamız ile yöneticileri, tüm çalışanları ve birimleriyle birlikte iş otomasyon sürekliliği ve bilgi varlıklarına yönelik her türlü riski uluslararası standartlar ve prosedürler ile yönetiyoruz.

İlkelerimiz

Dürüstlük, Güven, Saygı, Odaklılık, Duyarlılık, Sosyal Sorumluluk, Yeterlilik, İnovatif Yaklaşım, Çevre Bilinci, Kalite, Kararlılık

Şirketimizde 4857 sayılı iş kanununun ve ilgili yönetmeliklerinin gerektirdiği tüm yükümlülükleri, çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini gözeterek uygulamaktayız.

İş kanununun getirdiği tüm yenilikleri yakından takip ederek şirketimizde hayata geçirmekteyiz.

Çalışanların ücretleri, tazminatları, izin, sosyal hak ve ödemeleri kanunlar çerçevesinde takip edilmektedir.

Çalışanlarımızın görev ve sorumlulukları gereği sahip olacakları hakları çalışanlarımıza sunmaktayız.

Çalışanlarımızın haklarını, eğitim düzeyi, mesleki deneyim ve performanslarını dikkate alarak düzenlemekteyiz.

Çalışanlarımızın atamaları, yükselmeleri, emeklilikleri ve kişiyi ilgilendiren tüm işlemler bütünü, özlük işlemlerinin hassas takibiyle sürdürülmektedir.

“Doğru işe doğru insan” anlayışı ile yetkin insan kaynağını buluyor, bunun yanında şirket içinde başarılı olan personelimizi tespit ederek uygun birimlere terfi ettiriyoruz.

Yapılan tüm işlerde işveren – çalışan dengesini kurma prensibiyle hareket etmekteyiz.

Çalışanlarımızla ilişkilerimizi, karşılıklı güven, saygı prensibi çerçevesinde ve adil bir şekilde sürdürmekteyiz.

Şirketimiz çalışanlarının sağlığını düzenli takip edip onların güvenliğini sağlayacak tedbirleri alarak kişisel güvenliği en üst seviyeye getirmeyi amaçlıyoruz.

Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerleri ile çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği bilgilerini canlı tutuyoruz.

Üretimden yönetime tüm bölümlerde en iyi çalışma koşullarını sağlayarak çalışanlarımızın huzurlu ve mutlu bir şekilde üreteceği güvenilir bir ortam sunuyoruz.

Çalışanlarımıza çeşitli eğitim imkanları ve uzmanlaştırma programları hazırlayıp çalışanlarımızın ilgili iş alanlarında yetkinliğini ve değerlerini arttırmayı hedefliyoruz.

Genç yetenekleri aramıza katarak öğrenen ve paylaşan organizasyon bilinciyle çalışıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz.

Aramıza katılan çalışma arkadaşlarımızın oryantasyon süreçlerinde sürekli yanlarında olup şirketimize olan uyum sürecinin hızlanmasını sağlıyoruz.

Çalışanlarımızın fikirlerine önem veriyor, onları dinliyor ve kariyer yolunda gerekli tüm katkıları sağlıyoruz.

Çalışanlarımızın sağlığını takip edip onların güvenliğini sağlayacak tedbirleri alarak kişisel güvenliği en üst seviyeye getirmeyi amaçlıyoruz.

Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerleri ile çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği bilgilerini canlı tutuyor, iş dışı yaşamlarında da katkı sağlıyoruz.

Üretimden yönetime tüm bölümlerde en iyi çalışma koşullarını ayarlayarak güvenilir bir ortam sunuyoruz.

İnsan ve doğa odaklı kurumsal değerlerimizle sosyal sorumluluk projelerini faaliyetlerimizin bir parçası olarak görüyor; toplumsal duyarlılık bilincinin yaygınlaşması için de çaba sarf ediyoruz.

Yaşamın her anına dokunan, özellikle eğitim, sağlık ve çevre konularında toplumsal gelişmeye katkı sunan kurumlar ve dernekler ile birlikte çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz.

Çalışanlarımıza da sosyal sorumluluk bilincini aşılayarak ofis içinde çevreci uygulamalar geliştirmekteyiz.

 

Çalışma hayatımızın vazgeçilmez unsurları olarak görmekteyiz.

TEMA Lastik Endüstri T.A.Ş için “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” bir gereklilik değildir. Bu, çalışanlarımız ve tüm bileşenlerimizle içselleştirdiğimiz bir davranış biçimidir; yani zorunluluk değil, sorumluluktur.

 

Bu anlayışla ülkemizin ve dünyamızın geleceğine dair bir duyarlılık oluşturmaya ve bu duyarlılığı mümkün olduğunca daha geniş çevrelere yaymaya gayreti göstermekteyiz.

 

TEMA Lastik Endüstri T.A.Ş olarak, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımızla, çevre, eğitim ve sağlık konularında çeşitli toplumsal paylaşım projelerine düzenli ve sürekli olarak destek veriyoruz. Çalışanlarımıza ve onların ailelerine, müşterilerimize, bayilerimize ve diğer paydaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için özenle çalışıyoruz.

 

Çevre duyarlılığımız, üretim aşamalarının yanında sosyal yaşamın bir parçası olarak da devam etmektedir.

 

TEMA Lastik Endüstri T.A.Ş olarak toplumsal sosyal sorumluluk kapsamında, bugüne kadar birçok yerel ve kültürel projeye destek vermiş bulunmaktayız.

 

Sağlık alanında ise; personellerimizin belirli periyotlarda gönüllü kan bağışı vermesini; sigaranın zararları ve benzeri konularda bilgilenmelerini sağlıyoruz. Her fırsatta da sağlık alanında yürütülen projeleri gönülden destekliyoruz.

 

TEMA Lastik Endüstri T.A.Ş olarak destek verdiğimiz tüm alanlarda, topluma öncü ve örnek olmaya çalışan bir vizyonla hareket ediyor, yatırımlarımızla ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlayarak ilerliyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımızda sürdürülebilir etkiler yaratmak için destek verdiğimiz projelerin kalıcı faydalar üretmelerine de oldukça dikkat ediyoruz.

 

Dünyanın bize sunduğu her türlü kaynağı kullanırken çevreye, insanlığa, gelecek kuşaklara ve kendimize duyduğumuz saygının bir yansıması olarak özenli ve verimli kullanıyor, şirketimiz içerisinde geri dönüşümü en etkin şekilde sağlamaya önem veriyoruz.

 

Özenli davranmayı benimsiyor, çevreye, insanlığa, gelecek kuşaklara ve kendimize duyduğumuz saygının bir yansıması olarak görüyoruz. Bu nedenle TEMA Lastik Endüstri T.A.Ş olarak, sahip olduğumuz kaynaklarımızı daha verimli kullanıyor ve şirketimiz içerisinde geri dönüşümü en etkin şekilde sağlamaya özen gösteriyoruz.