Coal Control

Cord Control

CORD CONTROL sistemi, konveyör bant kortlarının durumunu analiz eden bir bilgisayar ölçüm sistemidir.  Her konveyör bandı dönüşünde izlemenize olanak tanır. Ölçülen uzunluğu tanımlayan noktalar, özel yapılı kalıcı mıknatıslardır.
Hatalardan ve hasarlardan kaynaklanan, anlık duruş süresi pahalıdır ve bundan kaçınılmalıdır. Kontrolsüz hasar her an meydana gelebilir. En kötü durumda, çelik halat kopması nedeniyle konveyör sisteminin büyük bölümlerinin hasar görme olasılığı vardır. Çelik kortun yırtılması yalnızca konveyör bandının hasar görme riskini garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda uzun durma sürelerinden kaynaklanan üretim kesintisi maliyetleri, çelik kortlu konveyör bandınızdaki çelik kortların durumunu kesin olarak teşhis etmenizi sağlar.
 
Ölçüm verileri devam eden üretim sırasında kaydedilebilir. Ölçüm verileri kaydedildikten sonra, sağlanan teşhis yazılımı tarafından otomatik olarak değerlendirilir. Değerlendirilen ölçüm verileri kolayca yorumlanabilir. Bu nedenle bir uzman çağırmak gerekli değildir.